Máte problém s vaším či partnerovým chrápaním? Mávate problémy s dýchaním počas spánku? My vám pomôžeme.

Využite našu špeciálnu zľavu: 297,- EUR na vyšetrenie v spánkovom laboratóriu počas mesiaca júl a august. Starajte sa o svoje zdravie s našou pomocou.

Nedostatočný spánok, prejavujúci sa najčastejšie chrápaním, je veľmi rozšírený jav, ktorý väčšina ľudí, ktorých sa to týka, podceňuje. Nespájajú ho s negatívnymi dôsledkami ako napr.: znížená výkonnosť, únava od skorého rána, zaspávanie za volantom.

V neposlednom rade má chrápanie na svedomí aj zhoršené partnerské vzťahy, lebo chrápanie neoberá o spánok len samotného postihnutého, ale aj jeho partnera. Tento problém sa týká obidvoch pohlaví, tak mužov ako aj žien. Poruchy spánku sa môžu prejaviť až zástavou dýchania. Ak sa tento problém podcení, neskoro sa diagnostikuje a lieči, môže v najhoršom prípade viesť až ku smrti pacienta.


 

Mediklinik Vám prináša riešenie Vašich problémov

V najnovšom spánkovom laboratóriu vybaveným najmodernejším prístrojom z USA (Alice 5) a Nemecka, jedným z mála na Slovensku, Vás najprv dôkladne vyšetríme – zozbierame množstvo informácii o Vašom spánku.

Po vyhodnotení údajov špecializovaným lekárom Vám bude navrhnutá liečba
v prípade potreby operačného zákroku, dohodneme si najbližší možný termín.


 

Na Slovensko prichádza moderná technológia, ktorá umožňuje presne určiť dôvod chrápania => Metóda DISE.

„Spánková endoskopia vyvolaná liekmi“ (DISE) ako jediná metóda na svete vizualizuje miesto, kde vzniká chrápanie. Keďže lekár má presne lokalizované miesto a príčinu, vie sa pacientovi poskytnúť najvhodnejšia liečba. Tá je samozrejme konzultovaná s pacientom alebo aj s jeho rodinnými príslušníkmi.  Sme jediné pracovisko na Slovensku, ktoré ponúka tento typ vyšetrenia. Vyšetrenie je v umelo navodenom spánku. Bez bolesti, bez krvácania. Nie je potrebná žiadna rekonvalescencia.

Chrápanie môže spôsobovať únavu, zníženú výkonnosť, zaspávanie v práci či mikrospánok za volantom. Zhoršuje partnerské vzťahy, pretože neoberá o spánok postihnutého, ale aj partnera. V najhorších prípadoch vie chrápanie aj ohrozovať na živote. Metóda DISE ponúka najmodernejšie vyšetrenie dôvodu chrápania, ktoré je u každého z nás individuálne. Je rýchle a najpresnejšie.

chrapanie_2.jpg

Ako funguje vyšetrenie v spánkovom laboratóriu

Pacient strávi jednu noc v našom špeciálne zariadenom laboratóriu v našej klinike Mediklinik

Nejedná sa o nič nepríjemné – vyspite sa na pohodlnej posteli v jednolôžkovej izbe, zatiaľ čo budete napojení na špeciálne prístroje, ktoré budú zaznamenávať údaje o vašom spánku počas celej noci.


 

 

Ozvite sa nám