Sterilizácia patrí medzi antikoncepčné metódy a je vhodnou alternatívou pre ženy ktoré už v budúcnosti neplánujú tehotenstvo. Sterilizácia však nie je koncom ženskosti. U nás je tento zákrok ešte stále relatívne neznámy, avšak v zahraničí je dosť rozšírená vzhľadom na svoju bezpečnosť a vcelku nenáročnosť. Po podstúpení sterilizácie už nemusíte viac myslieť na tabletky, náplasti alebo akúkoľvek inú formu hormonálnej antikoncepcie. Z dlhodobého hľadiska je to ekonomickejšia a lacnejšia forma ochrany pred otehotnením.

Malý zákrok
Ženská sterilizácia je lekársky výkon, ktorý zbaví ženu plodnosti, pričom jej vaječníky nie sú ani odstránené, ani poškodené. Lekár laparoskopicky uzavrie vajcovody, čím znemožní vajíčku aby sa dostalo do maternice, a zároveň spermiám, aby sa dostali k vajíčkam. Po operácii ostávajú zvyčajne žene dve menšie jazvičky. Hormonálna činnosť organizmu nie je narušená, a žena má aj po sterilizácii normálne menštruáciu a zákrok nezasahuje jej pohlavný život.

Koľko Vás zákrok bude stáť?
599,- €. Táto cena zahŕňa všetky náklady (operáciu, lekársku starostlivosť, celodenný pobyt na klinike, medikamentálnu liečbu, predoperačné vyšetrenia).

Ak sa chcete objednať na zákrok, čo treba urobiť?
Stačí nás len kontaktovať telefonicky alebo emailom a dohodnúť si vhodný termín na zákrok. Netreba dopredu absolvovať žiadne vyšetrenia u Vášho gynekológa – my Vám urobíme všetky potrebné vyšetrenia na klinike.

Aký je priebeh zákroku?
V dohodnutom termíne prídete ráno (okolo 8.00) nalačno na kliniku, kde Vám pridelíme izbu. Na klinike Vám urobíme všetky potrebné testy a predoperačné vyšetrenia – Vy nemusite priniesť so sebou žiadne lekárske vyšetrenia. Po zákroku môžete už popoludní opustiť kliniku a ísť domov.

Rekonvalescencia
Doba, kedy sa telo pacientky zotaví zo zákroku je orientačne 2 – 3 dni. V tomto období odporúčame kľudový režim bez fyzickej námahy. Hneď po operácii sú prípadné bolesti odstránené nasadením vhodnej liečby, pacientka preto nemusí mať žiadne obavy z bolestivosti. Po zákroku čaká pacientku jedno kontrolné gynekologické vyšetrenie.

Kto môže zo zákona postúpiť sterilizáciu?
Zo zákona je o zdravotnej starostlivosti je možné vykonať sterilizáciu žene, ktorá sa tak rozhodne ak dosiahla vek 18 rokov a momentálne nie je tehotná.

 

 

Pre diskrétnu komunikáciu a pre zodpovedanie akýchkoľvek vašich otázok nás, prosím, kontaktujte.

 

Ozvite sa nám